EVSAN

PREFABRİK

 Ahşap Sanayi ve Ticaret

                       

 Ø  HAFTASONU TATİL EVLERİ

 Ø  KÖY- DAĞ ve YAYLA EVLERİ
 Ø  BAĞ-BAHÇE ve HOBİ EVLERİ
    www.evsanprefabrik.com
Anasayfa Ahşap Yapı Tipleri ve Fiyatlarımız Ahşap Hakkında EVSAN TEKNİK Referanslarımız Hakkımızda İletişim
   

 

EVSAN PREFABRİK AHŞAP SANAYİ ve TİCARET

      ile Yapılan Konutların;

Özellikleri ve Avantajları;

1 -   Doğal ve organik bir yapı malzemesi olan ahşap, eski çağlardan bu yana yapı üretimin de çeşitli  biçimlerde kullanım alanı bulmakta, fiziksel, biyolojik ve mekanik özellikleriyle günümüz yapı malzemeleri arasındaki önemli yerini korumaktadır.

2 -   Ahşap, yeterli dayanıma sahip bir yapı malzemesi olmasının yanısıra oldukça hafiftir. Bu nedenle mesnetlere ve temellere iletilen yük azalmaktadır. Hafifliği, çekme ve eğilmeye karşı dayanımı nedeniyle  büyük açıklıklar geçilebilmektedir.   

3 -   Malzemenin hafif olması nedeniyle yatay yüklerin yapı üzerindeki etkisi azalmaktadır. Ahşap, hafifliğinin yanısıra, şok etkisine dayanıklı ve titreşim emme özelliğine sahip sünek bir yapı malzemesidir ve deprem etkisine karşı da dayanıklıdır.

4 -   Ahşap karkas yapı sistemi tüm deprem riskleri dikkate alınarak geliştirilmiştir. Deprem yönetmeliğinin tamamen uygulandığı, statik hesaplarının yapıldığı güvenli bir yapı sistemidir. Bu yüzden ahşap karkaslı  binaların yapımı ve kullanılması son yıllarda hızlı bir şekilde artmıştır. 

5 -   Ahşabın hafif oluşu, atölyede üretilen yapı elemanlarının şantiyeye ulaştırılmasını kolaylaştırır. Hazır betonarme yapı elemanlarına veya çelik taşıyıcı sistem elemanlarına göre özel bir taşıma yöntemine gereksinim duyulmaz. Bu nedenle ulaşımı zor olan bölgelerde yapılacak yapılar için taşıyıcı sistem  malzemesi olarak ahşabın seçilmesi doğru bir karardır.

6 -   Tasarımda esneklik sağlayan, detay çözümleri kolay, ön yapımlı, atölye düzeyinde üretimi yapılabilen, standart üretim sağlayan bu malzeme ile üretimin süresi kısa, işçiliği ise kolaydır. Aynı zamanda özel alet     ve makinelere gereksinim yoktur. Bu nedenle üretim hızlı ve seri olmaktadır. Üretimi ve uygulaması kolay     bu malzemeyle üretilen yapıların uygulamalarında hata riski yok denebilecek kadar azdır.

 7 -   Isı ve ses yalıtımı konusunda büyük avantajlar sağlayan ahşap karkas yapı sistemlerinde, TS 825 standardına uygun olarak inşa edilen betonarme bir konuta göre yıllık ısıtma giderinin ortalama %65  oranında daha az olduğu hesaplanmıştır. Bu eşsiz yalıtım sistemi sayesinde kışın sıcak, yazın serin   kalabilen ve böylelikle büyük enerji ve para tasarrufu sağlayan ahşap karkas yapılar, ekolojik bir hayatı      size ve ailenize sunmaktadır.

8 -   Ahşap sistemlerde taşıyıcı elemanların hafif oluşu, beton ve çeliğe oranla montajda büyük kolaylık   sağlar, iskele ve büyük kaldırma makinelerine gereksinim olmaksızın, basit bir düzenekle ve çok kısa    sürede montajı yapılabilir. Kuru yapım yöntemiyle üretilen bu ahşap karkas yapı sistemleri her mevsim uygulanabilir.

9 -   Ahşap yapılar, sökülüp yeniden kullanılabilir ve sistem içindeki parçaları değiştirilebilir. Çelik yapılarda olduğu gibi ahşap yapılarda da, yerinden söktükten sonra çok az bir kayıpla yeniden kullanılabilen bir     yapım sistemi oluşturulur. Sökülme sırasında oluşabilecek kayıpların önlenmesi, tasarımın bu doğrultuda yapılmasına bağlıdır. Betonarme sistemlerin ise sökülmesi ve yeniden kullanılması değil yıkılması söz konusudur. Ayrıca ahşap sistemler onarım, takviye, plan ve hacim değişiklikleri için uygundur.    

10 -  Ahşap karkas yapılar yangına karşı ısı geçirmeme ve kömürleşme özelliklerinden dolayı 90 dakikaya  kadar yangına dayanabilmektedir. Çıplak çelik genleşme katsayısının yüksekliği nedeniyle yangına ancak    10 dakika dayanabiliyor, sonra da çöküyor. Avrupa ve ABD’de spor salonu gibi büyük kalabalıkları barındıracak yapılar yangın tehlikesine karşı ahşap karkas taşıyıcı sistemiyle inşa edilmektedir.

11 -  Doğal bir yapı malzemesi olması nedeniyle doğaya uyumlu, geri dönüşümlü; malzeme, üretim ve uygulama açılarından çevre kirliliği oluşturmayan ahşabın insan sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı bir gerçektir.

12 -  Ahşap konutlarda yaşayanların kendilerini fizyolojik ve psikolojik açıdan çok daha sağlıklı hissettiklerini (hissettiğimizi) hepimiz bilmekteyiz.Tek katlı veya çift katlı,pembe panjurlu,yeşillikler içinde, bahçe içerisindeki konutlarda yaşamak veya tatil yapmak hepimizin hayalinde olan bir gerçektir.   

                     

EVSAN PREFABRİK AHŞAP SANAYİ ve TİCARET 

ile Yapılan Konutlarda;

Kalitesi Kanıtlanmış  TSE ve Alman DIN Normlarına Uygun Yapı Malzemeleri Kullanılmaktadır.

AHŞAP

-  Kullanılan ağaç tipi çam, köknar veya ladindir (%12-18 rutubet oranında fırında kurutulmuş ve emprenye yapılmış). Yapı kerestesi

TS-EN 338 , DIN–4084 normlarına uygundur.

 

EMPRENYE

    -  Emprenye; değişik yöntemlerle ahşabın bünyesine çesitli kimyasal maddelerin emdirilmesi işlemidir. Bu işlem ahşap

    malzeme  işlenmeden önce bir kez uygulanır ve  ahşap malzemenin hizmet ömrünü en az 10 kat artırır.

    -  Emprenye işlemi uygulanan ahşap, demirden,  betondan, plastikten daha uzun ömürlüdür, çürümez.  Rutubet, mantar,

    böcek  gibi  yok edicilerden korunur.

    -  Dış koşullardan etkilenmez. Ahşabın doğallığı ve güzelliği yıllar boyu sürer.

    -  İnsan ve çevre sağlığına zararlı hiçbir madde içermez. Tüm katkı maddeleri uluslararası pazarda kabul edilmiş ve onaylanmıştır.

 

    OSB 3  KAPLAMA

    -   O.S.B.(Oriented Strand Board)-(Yönlendirilmiş Yonga Levha) özel olarak hazırlanan  % 100 çam ağacından elde  edilen yongalara

    yön verilerek ve dış etkenlere dayanıklı fenolik reçine ile yapıştırılarak üretilen homojen yapıda  bir yonga levha türüdür.

    -   OSB Dünya  da  kullanımı hızla artan bir ürün olmasının yanı sıra depreme  dayanıklılığıyla  da  üstünlüğünü kanıtlamıştır. 

    Bununda kanıtı  Japonya  ve ABD’ de, “ depreme dayanıklı özel malzeme ” olarak tescil edilmiştir. 

    -   Mühendislik ürünü olan bu levha,  yapısal amaçlı uygulamalar için idealdir. Her türlü zor koşullardaki kullanıma dayanabilecek

    şekilde   tasarlanmıştır, bazı  kullanım alanları aşağıdaki gibidir;

    -   Ahşap karkaslı ev yapımında,

    -   Düz ve eğimli çatılarda shingle ve kiremit altı kaplamalarda,

    -   Duvar panelleri yapımında ,zemin ve ara kat döşeme kaplamalarında,

    -   Sahip olduğu Standartlar :  EN 310, DIN 410

 

    ISI VE SES YALITIMI (Cam Yünü)


    -  Kullanılan cam yünü; Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ile birlikte yangın güvenliği de sağlamaktadır.


    -  Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde dahi, boyutlarında bir değişme olmaz.


    -  Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve pas yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilmez.


    -  Alman Normu olan DIN 4102’ye ve Türk Standardı TS EN 13501-1’e göre ”yanmaz malzemeler” olan A sınıfındandır.


    -  TS 901 – 1 EN 13162 Standardına tabi İzocam Camyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (89/106/ EEC) çerçevesinde

    CE işareti taşımaya haizdir.  

 

İÇCEPHE ALÇIPAN KAPLAMA                                                                         

    -   Alçıpanlar, ahşap karkas veya  OSB  üzerine çivi veya vida ile kolaylıkla uygulanabilir.    

    -   Alçıpan Levhalar yüksek değerlerde ısı yalıtımı , ses yalıtımı ve yangına dayanım sağlamaktadır.

    -  Yangın sınıfı : B1, Zor alev alabilen yapı malzemesi (TS 1263'e göre)

    -  Isıl iletkenlik değeri : 0,21 W / mK (TS 825'e göre

    -  Sahip olduğu standart : TS 452 / (Alçı Duvar Levhaları),Almanya standardı: DIN 18180   

 

    DIŞ CEPHE SİDİNG KAPLAMA

    -   Uzun ömürlüdür, boya bakım ve onarım gerektirmez, kolay temizlenir, yıllar sonra bile ilk günkü güzelliğini korur,

    -   Estetik ve çağdaş görüntüsüyle yaşam alanlarınızı güzelleştirir,binanıza değer kazandırır.

    -   Tuğla, beton, ahşap ya da çelik konstrüksiyon üzerine tek katlı veya çok katlı binalarda kullanılabilir.

    -   Her türlü hava koşullarına dayanıklıdır, güneşten gelen ultraviyole ışınlarına karşı dirençlidir.

    -   Her mevsimde kullanılabilen, kısa sürede ekonomik ve hızlı çözümleriyle montajı gerçekleşir kolay nakledilir.

    -   Ahşap Karkas Yapı Sistemimiz de kullanılan sidingler Türkiye'de ve Avrupa Ülkeleri'nde kullanılan standart kalite güvence

    belgelerine sahipdir.

 

    ÇATI SHİNGLE KAPLAMA

    -   Pratik ekonomik ve sağlamdır.Mükemmel yapışır, ömür boyu bakım ve onarım gerektirmez.

    -   Üretim Standardı : EN 544 ve yanmaz  A sınıfındandır.


 

EVSAN PREFABRİK AHŞAP SANAYİ ve TİCARET

PANEL İMALATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

1- Dış Duvar Panelleri :  (Toplam kalınlık 110 mm.)

Atölye de yapılan ön üretimli hazır panellerin imalatında 45 x 90 mm. kesitli, nem oranı % 12-18’e indirilmiş, fırınlanmış, emprenye yapılmış, ladin keresteden, ahşap dikme ve başlıkların 61 cm.aralıklarla ızgara karkas şeklinde döşenmesi ile       oluşan iskeletin, dış ve iç yüzeyinin her iki tarafı  paslanmaz çivi kullanılarak 10 mm. kalınlığında OSB levha ile kaplanması     işidir. Panel içinde buhar kesici olarak polietilen folyo, ısı ve ses izolasyonu için 100 mm. kalınlığında cam yünü      kullanılmaktadır.

2- İç Duvar Panelleri :  (Toplam kalınlık 110 mm.)

Atölye de yapılan ön üretimli hazır panellerin imalatında 45 x 90 mm. kesitli, nem oranı % 12-18’e indirilmiş, fırınlanmış, emprenye yapılmış, ladin keresteden, ahşap dikme ve başlıkların 61 cm.aralıklarla ızgara karkas şeklinde döşenmesi ile  oluşan iskeletin, dış ve iç yüzeyinin her iki tarafı  paslanmaz çivi kullanılarak 10 mm. kalınlığında OSB levha ile kaplanması işidir. Panel içinde, ısı ve ses izolasyonu için  100 mm. kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır.

3- Çatı Katı Döşeme Panelleri :  (Toplam kalınlık 120 mm.)

Atölye de yapılan çatı katı döşeme panellerinin imalatında 45 x 100 mm. kesitli, nem oranı % 12-18’e indirilmiş, fırınlanmış, emprenye yapılmış, ladin keresteden, ahşap kirişlerin 61 cm.aralıklarla ızgara karkas şeklinde döşenmesi ile oluşan döşeme panellerinin alt ve üst kısmının  paslanmaz çivi kullanılarak 10 mm. kalınlığında OSB levha ile kaplanması işidir.Isı ve ses izolasyonu için 100 mm. kalınlığında cam yünü kullanılmaktadır.

4- Panellerin Montajı : Ahşap Karkas Yapı Panellerinin birbirleri ile olan bağlantıları paslanmaz özel vidalarla, beton temele bağlantıları ise çelik ankraj ve çelik dübellerle yapılır. Ahşap için özel üretilmiş  olan bu ankraj  ve vidalar  Alman DIN 1052  normlarına  uygun, patentli ve  Alman Yapı Birliği tarafından  onaylıdır.

 

EVSAN PREFABRİK AHŞAP SANAYİ ve TİCARET

YAPILACAK İMALATLAR

1-     Ahşap Taşıyıcı Karkasın Yapılması (Duvar,Döşeme ve Çatı Panellerinin Montajı),

2-     Yapının Çelik Bağlantılarla Beton temele bağlanması.

   3-  Çatının Shingle Kaplanması,

      4-  PVC  Pencerelerin Takılması (3+9+3 Isıcam Dahil),

      5-  Dış Giriş Kapısı, Teras ve Balkon Kapılarının Takılması,

      6-  Dış Cephe Siding Kaplama,

      7-  Yağmur Oluklarının Yapılması,

      8-  İç Cephe Duvar ve Tavanların Alçıpan Kaplanması,

MÜŞTERİ TARAFINDAN YAPILACAK İMALATLAR

      1- Sıva üstü Elektrik Tesisatı,

      2- Temiz Su ve Atık Su Tesisatı,

      3- Zemin Kaplamaları,

      4- Islak Hacim Seramik Kaplamaları,

      5- Oda Kapıları ve  Montajı,

      6- Ahşap Merdiven Yapımı,

      7- Ahşap veya Ferforje Korkuluklar,

      8- Mutfak Dolaplarının Yapımı ve Montajı,

      9- Vitrifiye ve Armatürler,

    10- Elektrik Anahtar ve Prizleri,

    11- Boya İşleri,

    12-  Dış cephe boya veya kaplaması için gerekli iskele müşteri tarafından karşılanacaktır.                                   

Not :  

1- Yapı ruhsat harçları müşteriye aittir.

2- Fiyatlarımızda KDV vergisi hariçtir.                             

3- Şehirler arası montajlarda konaklama , yemek bedeli , nakliye ve nakliye sigortası müşteriye aittir.

4- Alternatif malzeme uygulamaları fiyatlara yansıtılır.

5- Ödemeler ;  %40 peşin,  kalan bakiye   30-60-90-120  günlük sıralı çek şeklindedir.   

6- M2 Fiyatımız 500.00 TL’dir

 Bekir KURT   

GSM : 0 536 345 52 93

Saygılarımızla..

      TEKNİK ÖZELLİKLERDE VE FİYATLARDA DEĞİŞİKLİK YAPMA  HAKKI  EVSAN PREFABRİK  AHŞAP SANAYİ ve TİCARET’E  AİTTİR.

www.evsanprefabrik.com     info@evsanprefabrik.com

 
Anasayfa Ahşap Yapı Tipleri ve Fiyatlarımız Ahşap Hakkında Evsan Teknik Referanslarımız Hakkımızda İletişim

info@evsanprefabrik.com                                                                                 Copyright © Evsan Prefabrik Ahşap Sanayi ve Ticaret  2008                                                                                                      Designer by  Harun